Regulamin Skateparku przy ul. Podpromie 10 w Rzeszowie

 

Regulamin korzystania ze Skateparku

 

1. Regulamin określa zasady korzystania z „Skateparku” w Rzeszowie.
2. Administratorem  obiektu jest Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
3. „Skatepark” ma charakter otwarty.
4. Prawo przebywania na terenie „Skateparku” mają wyłącznie osoby posiadające łyżworolki, deskorolki, hulajnogi i rowery BMX, które wykorzystują ten sprzęt do jazdy wyczynowej.
5.  Na terenie „Skateparku” obowiązuje bezwzględny zakaz jazdy na rowerach BMX z metalowymi bądź aluminiowymi felgami. Dopuszczalne są felgi wykonane z tworzyw sztucznych.
6.  Wszystkie urządzenia i figury na terenie „Skateparku” przeznaczone są wyłącznie do wyczynowej jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX. Jakakolwiek inna aktywność, chodzenie po konstrukcjach, siedzenie na nich, przebywanie w strefie najazdów oraz zeskoków z urządzeń i figur na terenie „Skateparku” jest zabroniona.
7. Pozostawienie sprzętu przeznaczonego do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX na terenie „Skateparku” w sposób uniemożliwiający innym użytkownikom korzystanie z urządzeń i figur jest zabronione.
8.  Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, mogą przebywać na terenie „Skateparku” wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.
9.  Ryzyko związane z amatorskim i wyczynowym uprawianiem sportu ponosi uprawiający.
10. Jazda bez pełnego zabezpieczenia, w tym: kasku, ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki jest zabroniona.
11. Korzystanie z urządzeń znajdujących się na terenie „Skateparku” należy dostosować do umiejętności.
12.  Na terenie „Skateparku” obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt.
13.  Wejście na teren „Skateparku” możliwe jest tylko w miejscach wyznaczonych.
14. Na terenie „Skateparku” zabrania się palenia tytoniu, spożywania alkoholu lub substancji psychoaktywnych, wnoszenia opakowań szklanych czy innych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników.
15.  Na terenie „Skateparku” bezwzględnie zabrania się umieszczania reklam, ogłoszeń i napisów bez zgody administratora obiektu.
16.  Każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się i bezwzględnego przestrzegania niniejszego Regulaminu. Osoby korzystające ze „Skateparku” zobowiązane są do zachowania porządku.
17.  Godziny otwarcia Skateparku: codziennie 6:00 – 23:00.

 

Uwagi dotyczące funkcjonowania „Skateparku” można zgłaszać do Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. ks. Jałowego 23a, 35-010 Rzeszów, tel.: 17 748 15 15, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin do pobrania w formacie PDF